Lumiko je rodinná pekáreň založená na 100 ročnej tradícií v pečení domácich výrobkov. Naše výrobky chutia ako keby ich piekla Vaša babička. Tradičná chuť v ktorej cítiť lásku, pohodu a dobrosrdečnosť – to je pekáreň

Náš príbeh

Kde bolo tam bolo, za siedmimi horami a siedmimi dolinami, na úpätí Plešiveckej planiny stála si tam učupená jedna malá chalúpka. Ale nebola to obyčajná chalúpka. Bola perníková. Chalúpka to bola vskutku krásna, ale veľmi smutná. To preto, lebo bola opustená. No a v tejto úžasnej rozprávkovej chalúpke sa jedného krásneho dňa začali diať veci. V chalúpke sa začalo svietiť, bolo počuť veselé ľudské hlasy a hlavne začala sa z nej do širokého okolia šíriť úžasná vôňa čerstvého pečiva.

LUMIKO je malá rodinná pekáreň, ktorá vznikla za jediným účelom.

Priniesť znovu na jazýčky všetkých labužníkov už takmer zabudnutú opojnú chuť tradičného domáceho pečenia.

Pri našom pečení vychádzame výlučne zo starých, desaťročiami overených rodinných receptov. Tradícia pečenia v našej rodine presahuje tri generácie cukrárok a pekárok, ktoré boli a sú svojim umením vyhlásené po celom širokom okolí .

Kvalitu našich výrobkov oceňujú zákazníci nielen na Slovensku. Na našich úžasných prekladaných škvarkových pagáčikoch si už pochutnali zákazníci v Maďarsku, Českej republike, Taliansku, Belgicku či USA.

cesto na doske, ktoré je vyrezávané do pagáčov

Všetky naše voňavé dobroty pre vás vyrábame ručne, výlučne z tých najkvalitnejších slovenských surovín a hlavne s láskou.

Vstúpte prosím na naše stránky a pokochajte sa aspoň pohľadom na úžasné dobroty, ktoré pre vás denne pripravujeme.

cesto na pečivo, ktoré je vylievané z veľkej misy
pagáčové cesto, ktoré je vyrezávané do štvorcov s rezákmi
neupečený pagáč na plechu potieraný vajíčkom

Pozrite si našu galériu

Sledujte nás

Návrat hore